ANKETA

Hlasuj


Oblečení, výstroj

Každému, kdo má svoje tělo rád je to jasné. Kvalitní oblečení je alfou a omegou pasivní bezpečenosti na motorce. A slůvko kvalitní, by mělo být skloňováno ve všech podobách. Stejně tak by se mělo pořád opakovat to, že na motorku patří motorkářské oblečení a ne to, co je zrovna po ruce. Frajeři v kratěsech a tričku na supersportech nebo pohodáři v pantoflích, proplétající se na enduru městským provozem rozhodně nepatří k příkladům hodným následování. Je potřeba si uvědomit, že v případě pádu – který si samozřejmě nikdo z nich nepřipouští – jsou jejich těla naprosto nechráněná a můžou si tak přivodit zbytečná a velice bolestivá zranění.

 

Investice do oblečení je tedy prakticky nezbytná. A aby se nestala špatnou investicí, je potřeba vědět nejenom co, ale taky kde. Raději zapomeňte na zapadlé krámky, kde za velice “výhodné” ceny prodávají jakési asijské helmy společně s doplňky pro zahrádkáře a krmivem pro psy. V motocyklovém světě totiž ve většině případů platí, že čím dražší, tím lepší. Cena je důsledkem toho, že jsou použity nejkvalitnější materiály, výrobní postupy a výrobek je testován v reálných situacích. Levnější doplňky jsou často jen kopiemi těch dražších s tím rozdílem, že jsou použity jiné výrobní technologie, což se projeví na kvalitě. Na druhou stranu je potřeba nakupovat s rozumem – koupit si nejdražší helmu i přesto, že se v ní cítíte jak kosmonaut při startu, není zrovna obchod roku. V oblečení je nutné cítit se dobře a najít proto správný poměr mezi cenou, účelem použití a pohodlím.

Bonus I : je jasné, že i přes všechna da vrstev koženého oblečení, představte si, že se opravdu něco stane a potřebujete rychle pomoc, jak se asi záchranáři probojují přes všechny ty vrstvy, když se sami do toho dokážete obléct jen s vypětím všech sil?

O motocyklovém příslušenství je toho na internetu spousta, tak by bylo nošením dříví do lesa psát o typech, materiálech, výrobních postupech, radách pro nákup… Je toho tolik, že prostý člověk vlastně ani neví co si vůbec vybrat.

Obleceni